Tesettür Mayo ve Haşema Modelleri

Yaz mevsimi yaklaştığı dönemlerde tatil planları yapan  bayanların kafasını en çok meşgul eden konulardan biride mayo seçimidir. Şayet tesettür tarzı giyinen birisi iseniz olay artık meşguliyetinde ötesine geçer. Neyse ki son yıllarda tesettür mayo markaları birbirinden harika mayoları piyasaya sunmaya başladı. Kapalı bayanların da tatillerinde denizin tadını çıkarmasına olanak sağlayan bu haşema mayolar ile tesettürlü bayanlar da tatilden mutlu dönüyor. Bu mayo modellerini yalnızca tatille sınırlandırmak çok da doğru olmaz. Kaplıcalarda ve  havuz sporlarında da rahatlıkla kullanılabilen bu mayo modelleri, sağlık ve spor alanlarında da oldukça kullanışlı oluyor.

Yarı tesettür mayolar ise suyun ve güneşin tadını daha çok çıkarmak isteyen tesettürlü bayanlar ve kilo problemi olan yada vücudunda yara izi olanların daha çok tercih ettiği haşema modelleri arasında. Çoğunlukla tayt üzerine yarım kol yada kolsuz olarak tasarlanan bu mayolar ile güneşten daha fazla yararlanılabiliyor. Ayrıca askılı olarak da tasarlanan yarı tesettür mayoları güneşin olumsuz etkilerinden yada deniz canlılarından çekinen bayanlar içinde bu mayoları tavsiye ediyoruz.

 

Tesettür mayo seçiminde dikkat edilmesi gerekenleri sayarsak en başa içinde rahat edebileceğiniz bir mayo olması gerektiğini en başa yazmak sanırız yanlış olmaz. Bununla birlikte vücudunuza uygun olmayan bazı tesettür mayolar suya girerken suyun üzerinde kalabiliyor ve tesettür özelliğini yitiriyor. Bu nedenle kemerli yada likralı mayo modellerini tercih etmek daha uygun gibi. Çok açık yada koyu renkler de vücut hatlarına ve havuz yada deniz gibi mayonun kullanım yerine göre tercih edilmeli. Bunlardan sonra sadece geriye suyun tadını çıkarmak kalıyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir