Tesettür Elbise Modelleri

Tesettür elbise modelleri denildiğinde herkesin aklında farklı modeller canlanır. Ancak hepsinin de ortak noktası aynı amaca hizmet etmesidir. İslami kurallara uygun giyinen kapalı bayanların giyebileceği bu tarz günümüzde çok daha farklı ve alımlı hale gelmiştir. Tesettür elbise tarzı önceleri az çeşit ve klasik bir halde iken günümüzde farklılaşmış, hemen her ortam için değişik modeller tasarlanmıştır. Abiye tesettür modelleri, günlük tesettür giyim, tesettür düğün kıyafetleri, tesettür söz ve nişan elbiseleri ve hatta tesettür mayo modelleri dahi kapalı bayanların ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanmıştır.

Kapalı bayanların söz, nişan, düğün, davet, mezuniyet gibi özel günlerinde giyebileceği yılın modasına uygun renkler ve modellerle hazırlanan bu elbiseler, ünlü markaların abiye modelleri ile yarış eder duruma gelmiştir. Tesettür uzun elbiseler ve iki parça tesettür takımlar olarak günlük hayatta ve abiye giyim tarzında oldukça şık modellere rastlanılmaktadır. Çoğunlukla bayanların tercihi olan tesettür uzun elbiseler, kemerlerle, taşlarla süslenerek daha alımlı hale gelmiştir. İhtiyaca göre korseli tesettür abiyeler, etekleri pileli uzun elbiseler kupür dantel işlemelerle desteklenmiş yada tüller eklenerek modaya uygun daha gösterişli tesettür uzun elbiseler olarak kapalı bayanların beğenisine sunulmuştur.

İki parça tesettür elbiseler de ise çoğunlukla uzun etekler ön plana çıkmış ve üzerine gömlek bluz yada kolsuz badilerle kombinlenmiştir.  Ancak badi tercih edildiğinde üzerine ceket yada bolera benzeri bir giysi de yanında sunulmuştur. Abiye için tesettür badiler, ceket, tunik yada bolera içinde yaz günleri için çok daha rahat ve kullanışlıdır. İki parça Tesettür elbiselerde ayrıca etek yerine tesettür pantolonda çokça kullanılmaktadır. Rahat ve geniş yapılarıyla vücut hatlarını belli etmeyen tesettür pantolonlar sade olarak tercih edilirken dar ve streç pantolonlar ise genellikle pardesü altına tercih edilmektedir. Sizde çocuğunuzun sünneti için tesettür sünnet annesi kıyafeti, düğünü için tesettür düğün annesi kıyafeti yada mezuniyet balosu için tesettür mezuniyet kıyafeti olabilecek pek çok modeli sitemizden takip edebilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir